BİZ KİMİZ?
Hak ve Adalet Platformu'nu, 28 Şubat 1997 sürecine olduğu gibi 15 Temmuz 2016 sonrasında yaşanan süreçlere de karşı olanlar kurdu. Hak ve Adalet Platformu, 28 Şubat 1997 sonrasında yaşanan haksızlık ve adaletsizliklere karşı olduğu gibi 20 Temmuz 2016 sonrası, OHAL döneminde yaşanan hak ihlallerine de karşıdır. Biz, her dönemin mazlumlarının yanındayız. Zalimlerinin karşısındayız.
  
HAK VE ADALET PLATFORMU DEKLERASYONU

Bir kesim için değil, herkes için "Hak ve Adalet" istiyoruz! Türkiye'de adaletin tesis edilmesi, toplumun farklı kesimlerine uygulanan dışlanma, ötekileştirme ve ayrımcılıkların ortadan kaldırılması, farklı kültürler ve inançlar arasında eşitliğin sağlanmasına yönelik bir yönetim anlayışına ihtiyacımız olduğunu inanıyoruz. Ötekileştirişi, dışlayıcı, ayrımcı, yozlaştırıcı, düşmanlık ve kardeş kavgası üretici söylemler ve eylemlerin karşısındayız.
Ülkemizde kimliğinden, sosyal siyasal, dini, yaşam tarzı tercihlerinden dolayı haksızlığa uğramış insanlar karşısında, gücün hatırı için adaletsizliğe göz yummayı gayri ahlaki buluyoruz. İnancımız; “kim olursa olsun sorgulanamaz, denetlenemez, frenlenemez iktidarın, adalet değil, zulüm getireceğidir”. Sınırsız ve denetimsiz bir güce izin vermek, hem o kişiye hem de topluma yapılmış en büyük kötülüktür­­­.
Kimsenin mağdur ve mazlum olmaması için; Hak, Adalet ve Vicdan için varız’
Gücün haklılığından değil, haklının güçlülüğünden yanayız!

DEKLERASYONUMUZUN   İMZACILARI

ADEM GEVERİ
AHMET KAYA
BERRİN SÖNMEZ
CİHANGİR İSLAM
DİYADİN FIRAT
EDİP YÜKSEL
EKREM BARAN
ENES ATİLA PAY
FATMA BOSTAN ÜNSAL
HALİL İBRAHİM YENİGÜN
HÜDA KAYA
İBRAHİM SEDİYANİ

​KADRİCAN MENDİ
MEHMET BEKAROĞLU
MEHMET EFE
MUHARREM ŞAŞKIN
NURCİHAN SAATÇİOĞLU RENÇBER
NURTEN ERTUĞRUL
ÖMER ATALAR
ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU
R. İHSAN ELİAÇIK
SÜHEYLA İNAL
YAKUP ASLAN
YASİN ALTINTAŞ

->->->->->->